PB95 4,49
PB98 4,75
ON 4,59
LPG 1,89
Serwis Zawieszony
Mateusz Pietruszka | 05 września 2013 00:00

Takie mosty i tunele buduje się w Norwegii

Robi wrażenie.

Podczas gdy my, Polacy, ciągle narzekamy na słabe drogi i niewielką ilość autostrad, Norwedzy budują przepiękne konstrukcje. Ostatnio w Hardanger otwarto wiszący most oraz tunele go łączące.

Może wszystkie kolorowe świecidełka nie są aż tak potrzebne, ale za to wyglądają świetnie. Patrząc na zdjęcia, można bez przeszkód uznać, że całość robi ogromne wrażenie.

Źródło: Skyscrapercity.com

norwegia tunele most hardanger

18Komentarze

Gość 13 maja 2014 20:15
0 0 0
Jak na pieniadze jakimi dysponuje Norwegia drogi nie sa takie super. Do tego dochodza absurdalnie wysokie oplaty za drogi i wjazdy do miast - na jakosc drog to sie nie przeklada.
Gość 13 maja 2014 20:15
1 1 0
To może Ty w innej Norwegii byłeś??
cin 13 maja 2014 20:15
0 0 0
z tego co wiem to za te rondo zapłaciło ciatronic - a twoje skrzyżowanie należy do GDDKiA - wiec Gościu nie rzucaj się -jak zwykle nie zadowolony bo nikt mu nie powiedział
Gość 13 maja 2014 20:15
0 1 1
imbecylu te kolorowe świecidełka a dokładnie światło barwy niebieskiej najlepiej pobudza w czasie jazdy
Gość 13 maja 2014 20:15
0 0 0
My nie mamy ropy Jak Norwedzy. Ale nawet jak byśmy mieli to politycy by wszystko rozkradli i wywieźli za granice.
tak jest 13 maja 2014 20:15
0 1 1
Tam budują dla dobra i bezpieczeństwa obywateli.A u nas markują wykonanie dla zarobków różnego rodzaju cwaniaków i prazesików.
Adi63 13 maja 2014 20:15
-2 0 2
Jak będziemy mieli 9x tyle ropy i gazu co Norwegia (ich jest 4 mln a nas 35) to będziemy rozmawiać o pięknych tunelach i mostach. Wróćcie na Ziemię.
Gość 13 maja 2014 20:15
3 3 0
nie będziemy, bo wyprzedadzą za bezcen, jak wszystko w tym kraju
Gość 13 maja 2014 20:15
0 0 0
to rondo jest w drammen /jest tam jeszcze tzw.spirala czyli wjazd do gory w tunelu o spiralnej budowie /mozna urywki wjazdu na gore po spirali obejrzec na you tube
joł 13 maja 2014 20:15
1 1 0
Na 99% za rondo zapłacił firma do której jest zjazd !! U nas też tak wybudowali. Całą kwotę pokryła firma która chciała mieć wjazd na drogę krajową.
Ziuta 13 maja 2014 20:15
2 2 0
to w koncu mieszkasz 'w' czy 'na'? i czy to aby na pewno jest Norwegia? bo z tego co ja pamietam (mieszkam w Bergen) to drogi sa takie, ze tylko pozazdroscic, nawet na 'zad*piach'. Autostrad nie ma, bo ciezko przez gory puscic autostrady, ale za to sa tunele, jak widac na zalaczonych obrazkach. Do autora: jechales przez te tunele? gdybys jechal to wiedzialbys, ze te *swiecidelka' sa potrzebne
Gość 13 maja 2014 20:15
0 5 5
U nas w polszcze to budja sie rondo za 5 milionow ktore trza oznakowac tysioncami znakóf i ktora pada po misioncu
Gość 13 maja 2014 20:15
-8 3 11
Autor nie wie co pisze Mieszkam w na zachodzie Norwegii i drogi to rozpacz :( takie mosty czy tunele to rzadkosc Jezdze ciezarowka i Wiem co mowie Na jednej z Granic stoi szyld z napisem " witamy na złych norweskich drogach Cofnij zegarek o 25 lat " ostatnio kiedy byłem w Polsce byłem miłe zaskoczony kiedy przyjechałem Polskę od Szczecina do Rzeszowa i naprawdę nie ma czego zazdrościć bo 50% dróg międzynarodowych w Norwegii nie spełnia standardów europejskich a autostrad do kupy jest może 500 km ;)
Gość 13 maja 2014 20:15
1 2 1
Robi wrażenie, niesamowity efekt bajkowo-fantasy.Czy kojarzy się to komuś z tunelem czasoprzestrzennym?
Gość 13 maja 2014 20:15
1 4 3
bylam w norwegi ,tunele ,drogi sa super ,nawet drogi na jakies wioski sa w bardzo dobrym stanie ,nie to co u nas w polsce w centrum miasta dziura na dziurze.