PB95 4,49
PB98 4,75
ON 4,59
LPG 1,89
Serwis Zawieszony
Marcin Klimkowski | 14 stycznia 2014 12:05

Zbudowali most do góry nogami!

Takie rzeczy tylko w Chile (choć budowlańcy to Hiszpanie).

Świat wyje ze śmiechu. Most nad rzeką Cau Cau w Chile został zbudowany do góry nogami. Konkretnie jedno z przęseł zostało tak zamontowane, że jezdnia znajduje się na dole, a spód w miejscu, gdzie powinna znajdować się jezdnia właśnie. Koszt inwestycji to 30 mln dolarów (90 mln zł).

To miał być most zwodzony, na dodatek pierwszy w Chile. Wykonawcą jest hiszpańska firma Azvi, która stała się pośmiewiskiem. Most miał być oddany na początku stycznia.

Głos zabrał prezydent Chile Sebastian Pinera, który powiedział, że „most musi zostać naprawiony, bez dodatkowych kosztów, tylko przez wykonawcę”.

Wykonawca nie uchyla się od odpowiedzialności. Żeby nie pogarszać swojej sytuacji firma Azvi wydała oświadczenie, w którym deklaruje wykonanie prac naprawczych bez dodatkowych kosztów ze strony inwestora. Dodaje, że „to nie będzie wymagało radykalnych zmian, bo obie strony przęsła są symetryczne”.

No jasne, wystarczy odwrócić most i będzie OK.

Daj sygnał.gif
most zbudowany do góry nogami most w chile most na rzece cau cau

26Komentarze

askt7s6m45 26 kwietnia 2016 05:07
-10 0 10
fluoxetine fluoxetine 20 mg motrin clomid prednisone for sale 5mg buy clindamycin
asktvcu9m7 14 lutego 2016 21:34
0 0 0
diflucan fluconazole
Gość 09 stycznia 2016 16:12
0 0 0
Gość nie ma takiej możliwości aby zamontować przęsło "do góry nogami". co wy chcecie ludziom sprzedać? jak się dobrze przyjrzeć to asfalt jest po obu stronach u góry i barierki też. konstrukcja mocowania nie pozwala na obrócenie czegokolwiek. pomysł marny i niedorzeczny.
Tył do przodu. Lewy pas po prawej stronie.
Gość 14 maja 2014 14:02
0 0 0
U nas to by znaki postawili do góry nogami i fotoradar
Gość 14 maja 2014 14:02
-1 0 1
Zapomniałeś dodać że w poprzednim ....pisiorskim Rządzie
Gość 14 maja 2014 14:02
0 0 0
Gdzie wspomniane nogi ?
Gość 14 maja 2014 14:02
0 0 0
"Zbudowali most do góry nogami!" - a już myślałem, że to u nas...
dziadek 14 maja 2014 14:02
1 1 0
przeczytałem tytuł i od razu pomyslałem o tym partaczu Tusku. A wy?
Gość 14 maja 2014 14:02
0 0 0
Belki na których spoczywa jezdnia. Belkę pod prawą stroną jezdni dali po lewej i odwrotnie. A nie, że zamienili prawą połowę mostu z lewą. Widać, że jesteś na poziomie redaktorskim. Może niebawem osiągniesz poziom podstawówki. Tylko trochę nauki.
Gość 14 maja 2014 14:02
-1 0 1
Kto? I kto tu jest debilem?
MIX 14 maja 2014 14:02
2 2 0
Świat smieje się z mostu w Polsce w Mszanie. Nie przejechało po nim auto a już go naprawiają.
Gość 14 maja 2014 14:02
-1 0 1
Tak dla jasności, most nie ma nóg
Gość 14 maja 2014 14:02
0 1 1
trochę więcej kreatywności , jednym słowem żenada
Gość 14 maja 2014 14:02
-3 0 3
co ty pleciesz człowieku?
Gość 14 maja 2014 14:02
0 2 2
Chyba dołem do góry, a nie "do góry nogami". Most nie ma nóg.
Poprzednia Następna 1 2